WDMUCHIWANIE CELULOZY

WDMUCHIWANIE CELULOZY

ociepla dom, wycisza wnętrze

Firma Thermodom oferuje jedną z nowocześniejszych metod w procesie ocieplania podłóg, ścian i dachów jaką jest ocieplanie celulozą.

Ocieplanie celulozą polega wdmuchiwaniu włókien celulozy do przegród budynku, które chcemy ocieplić. Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wysoka efektywność którą zawdzięcza się właściwością fizycznym celulozy. Jedną z nich jest sypkość, dzięki czemu materiał dociera nawet w trudno dostępne miejsca.

Celuloza nie tylko ociepla dom, ale też wycisza wnętrze, poprawia mikroklimat budynku oraz pomaga zmniejszyć ilość pary wodnej. Ponadto ma wysoką ogniotrwałość, nie drażni skóry i jest stworzona w 100% z naturalnych składników.

CO TO JEST CELULOZA?

Celuloza wytwarzana jest z czystego posortowanego papieru z recyklingu. Nasączona makulatura związkami boru zapewniającym ochronę przed szkodnikami, ogniem, pleśnią, itp. nie tylko sama nie ulega biodegradacji ale wstrzymuje procesy rozwoju grzybów i pleśni na konstrukcjach drewnianych. Powodują to sole boru dobrze znane jako “stopery próchnicy”.Celuloza to papier ale dzięki impregnacji materiał ten należy do kategorii niepalnych, w zetknięciu z ogniem zwęgla się tworząc twardą skorupę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się ognia.Materiał ten zabezpiecza się odpowiednio dobranymi opóźniaczami i impregnatami, dzięki czemu posiada wysoką ogniotrwałość i wycisza pomieszczenia. W technologii produkcji eliminuje się także podatność na wilgoć tzn. że w przeciwieństwie np. do wełny mineralnej, w momencie zawilgocenia celuloza nie traci swoich zdolności termoizolacyjnych. Posiada zdolność pochłaniania i oddawania wilgoci, a także przemieszczania jej do miejsc, w których jej zagęszczenia jest mniejsze. Włókna celulozy dzieki swojej higroskopijności pochłaniają wilgoć z powierzchni drewna, z wnętrza pomieszczeń i z otoczenia a następnie przez olbrzymią powierzchnię wilgoć ta zostaje odparowana. “Oddychanie” włokień celulozy  – sprawia, że taka termoizolacja nie wymaga stosowania folii paraizolacyjnej.

Materiał izolacyjny wyprodukowany w 100% z surowców organicznych, stanowi pod względem biologiczno-budowlanym i ekologicznym produkt niezmiernie przyjazny dla środowiska, wytwarzany przy użyciu niewielkiego nakładu energii.

ZASTOSOWANIE CELULOZY:

Izolacja celulozowa może być stosowana do ocieplenia podłóg, ścian i dachów. Tworzy efektywny system izolacyjny spełniający najwyższe wymogi jakościowe. Przez cały rok zapewnia on komfortowy klimat w pomieszczeniach znacznie obniżając koszty ogrzewania budynku. Celulozowy materiał izolacyjny posiada niski współczynnik przewodności cieplnej, który wynosi 0.039. Umożliwia wchłanianie i kontrolowane uwalnianie wilgoci.

Skontaktuj się z nami!

DAJEMY CIEPŁO ZA ZAUFANIE 

 

jesteśmy także na: